"Być poetą to mówić o wszystkim językiem ducha
i widzieć jak najmocniej oczami serca"
- Anna Bojanowska
"Kiedy piszę, moje serce jest wolne i pozwala mi lecieć tam,
gdzie życie mieni się najpiękniejszymi kolorami świata"
- Anna Bojanowska
Bajki

Dinozaur Dyzio

Okładka – Format (14,8/21, oprawa miękka- połysk, wersja zszyta zszywkami, 16s.).
Jest to pierwsza pozycja z serii książek „z buźką” i opowiada o przygodach dinozaura o imieniu Dyzio. Bogata treść doskonale trafia do małego odbiorcy. Ucząc go i bawiąc, w niebywały sposób pozwala mu odnaleźć się w prezentowanej tu opowieści. Na stronach obok tekstu pisanego rymowanym wierszem znajdują się kolorowe ilustracje wykonane przez Małgorzatę Remus, a także same rysunki w wersji czarno-białej jako pomysł i zaproszenie do pokolorowania.
Książka nie musi mieć wiele stron, aby przemówić do wrażliwości dziecka – tak pisze autorka do małego Czytelnika.

Bajeczki ze zwierzęcej teczki

Okładka - Książeczka dla dzieci (12.8/21, oprawa miękka-połysk, 40 s).
Treści zawarte w bajeczkach napisane wierszem pokazują dziecku ważne i istotne wartości, uczą wrażliwości, szacunku do innych. Wszystkie teksty kończą się morałem, w którym dominuje dobro. Biorąc do ręki książkę, dzieci poznają: bananowy świat małpki Fifi, inwestycje tygryska z Panamy, historię niedźwiedzia Tarantino, wyruszają w podróż z jeżykiem Tuptusiem, a także obok żółwia Franka wezmą udział w niezwykłym wyścigu. Całość bogato ilustrowana pięknymi, kolorowymi rysunkami Marzeny Danisiewicz.

Jak pingwinek Beniaminek został bohaterem

Okładka – Książka formatu A5, oprawa miękka-połysk, klejono-szyta, 108s.
Bajka o pingwinku Beniaminku, który ciągle śpiewał i układał piosenki, jest wyjątkowa. Czyta się ją z zapartym tchem. Kolorowe ilustracje, wykonane przez uczennicę szczecińskiego gimnazjum Maję Jankowską, przyciągają uwagę. Książka jest napisana barwnym i interesującym językiem. Uczy dziecko wrażliwości, zaufania, przyjaźni i miłości do otoczenia. Pokazuje jak rozwiązywać problemy i nie bać się inności.

Kontakt: Anna Bojanowska
E-mail: bojanowska.ania@gmail.com